MICHAELA RAČÁKOVÁ

Vocal

Profese: Profesionální zpěvačka

Míša s muzikou začala ve 4 letech (sólový zpěv, piano, zobcová flétna). Vystudovala klasický zpěv na VOŠP a SPgŠ v Litomyšli. Ve 14 zpívala s první kapelou a v 17 dostala angažmá v divadle Kalich. Následovalo účinkování v kapelách Music Dynamic, Fantasy music band, Antares, Galileo Band, Holiday express (hostuje dodnes), Timbre music aj.

V letech 2008 – 2016 zběhla na moře a oceány, kde pracovala jako vocal leader ve skupinách Shipping wizzards (Cher show, Abba) po celém světě, Blue express band (Hapag Lloyd – Amazonie a Jižní amerika) a Aida cruises (Bahrain, Omán, UAE, …). Má za sebou řadu projektů s předními českými i zahraničními muzikanty (především Cuba, Mexico).

V UŠÍCH od 2017

MICHAL VOLDÁN

Bassguitar

Profese: Ladič klavírů

Baskytarista s různorodou praxí. Začínal jako basista školní rockové kapely „Řídící jednotka“, následně prošel přes country, pop, rock, swing až po lehký jazz. Je zakládajícím členem kapely UŠI band.

Hrál mimo jiné s Marcelou Holanovou a v kapelách Ready Kirken, Pirate swing band, Foxy Jam, Cirkus Berousek band, Symfonic orchestr Malá HanáImaginaerum by Nigthwish, Jan Kalousek Band, NAVI PAPAYA – Ivana Hlase a dalších. Vyzná se v aranžích Radka Škeříka :-). V současné době se lehce věnuje i oboru stavebnictví.

V UŠÍCH od 2000


RADEK ŠKEŘÍK

Keyboards

Profese: Učitel ZUŠ Střezina HK

Klávesák a akordeonista, kapelník ve Východočeském divadle Pardubice. Aranžuje pro orchestr Divadla Semafor a mnohá další hudební tělesa. Kromě toho vede Pirate Swing Band a JH Bigband Jiřího Hasala a působí v malých jazzových skupinách jako je nChant Jazz, FOXY JAM nebo Two Towers Hulu Jazz.

Navíc pracuje v ZUŠ Střezina v Hradci Králové, kde vede Akordeonový orchestr Safari.

V UŠÍCH od 2005

PETR MORI

Drums

Profese: Bubeník hradní stráže

Skvělý bubeník s dlouholetou praxí jak v Čechách, tak i v zahraničí. V současné době působí jako bubeník Hradní stráže ČR.

V UŠÍCH od 2017


DAVID LIDMILA

Percussions

Profese: Bubeník

Absolvent konzervatoře v Pardubicích, obor hry na bicí nástroje u Romana Vrány. Několik let působil jako pedagog na základních uměleckých školách v Letohradě, Skutči, Přelouči a Pardubicích. Byl členem ÚSTŘEDNÍ HUDBA AČR a působí v několika hudebních seskupeních (Bohemian bards, Gnomus, Březovanka, B-dance band, Uši band).

Pohybuje se také na české muzikálové scéně jako hráč na perkuse (Mamma Mia, Rocky a Tarzan). Měl tu čest hrát ve Východočeském divadle Pardubice a Klicperově v Hradci Králové v divadelních a muzikálových inscenacích (Hostinec u kamenného stolu, Silnice, Dobře placená procházka a Kvítek z hororu). Vyzkoušel si i co je to doprovázet program v německém cirkuse Barelli.

V UŠÍCH od 2018

JAN CHMELÍK

Guitars

Profese: Ajťák, profesionální hráč u táborových ohňů

Skvělý Kytarista, v současné době studující Konzervatoř Jaroslava Ježka. Na kytaru začal v 7 letech v Hlinecké ZUŠ pod vedením Roberta Freie, u kterého později studoval i elektrickou kytaru. Prošel několika kapelami, v současnosti působí v kapelách Jan Kalousek Band, DayDreams, Prague Rockabilly Cats nebo Bohemian Bards. Věnuje se také skládání vlastní hudby a profesionálním gaučingu.

V UŠÍCH od 2019


JAN RUBÍN

Sax

Profese: Výzkumník malwaru, reverzní inženýr

Skvělý saxofonista s dlouholetou praxí. Na ZUŠ Střezina začal studovat v šesti letech dechové nástroje, kde se brzy začal vzdělávat ve hře na saxofony pod vedením Tomáše Antonína Muchy. Byl dlouholetým členem Střezinského tanečního orchestru a dalších žákovských těles. V současné době je i členem Pirate Swing Bandu a rád zaskakuje na saxofony v různých hudebních projektech..

V UŠÍCH od 2001

RICHARD ŠANDA

Tromb

Profese: Profesionální trombonista

Trombonista a skladatel žijící v Praze. I přes svůj mladý věk je velice vyhledávaným a zkušeným hráčem, působícím v předních českých big bandech. Patří mezi ně Concept Art Orchestra (se kterým nahrál andělovou desku Prague Six), Rozhlasový Big Band Gustava Broma či Jazz Dock Orchestra.

V listopadu 2016 byl Českým rozhlasem nominován do Euroradio Jazz Orchestra jako leader trombonové sekce. Část svých studií strávil v Nizozemsku na Conservatorium van Amsterdam, kde mimo jiné spolupracoval s Bobem Mintzerem, Robinem Eubanskem nebo Nilsem Wogramem. V roce 2019 byl vybrán do JM Jazz World Orchestra pod taktovkou Luise Bonilly, aby se zúčastnil evropské tour.

Zahrál si také po boku Lionela Louekeho, když byl součástí ansámblu Luboše Soukupa. Mezi významné spolupráce patří: Miroslav Vitouš, Kurt Elling, Ed Partyka, Ben Wendel, Bart van Lier, Tommy Smith, David Dorůžka a další.

V UŠÍCH od 2013


ROBERT HRUŠKA j.h.

Trumpet

Profese: Učitel ZUŠ Kostelec nad Orlicí

Skvělý trumpetista s dlouholetou praxí jak v Čechách, tak i v zahraničí.

V UŠÍCH j.h. od 2019

ROMAN FISHER j.h.

Tromb

Profese: Učitel ZUŠ Chrudim

Trombonista, absolvent pardubické konzervatoře. Na ZUŠ Chrudim vyučuje dechové, klávesové nástroje, souborovou a orchestrální hru. Věnuje se i aranžérské činnosti. Je bývalým členem Filharmonie Hradec Králové, Orchestru Václava Marka.

Aktuálně působí v orchestrech Harlemania, Dr. Swing, Chrudimská komorní filharmonie, Pirate Swing Band, eNDee, Pískomil se vrací, FSKC (Filharmonická Společnost Konečný Cíl). Kromě toho je dirigentem chrudimského big bandu Kyx Orchestra, spolupracuje s Komorní filharmonií Pardubice, Filharmonií Hradec Králové, s Blue Effectem Radima Hladíka, Vanua2 nebo s Východočeským divadlem Pardubice na muzikálových představeních. 

V UŠÍCH j.h. od 2019